Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VIDEO ⟩ Maailma parim Eesti tippkokk: «Toit pole ainult kartulid ja liha!»

12.11.2021, Tallinn. Tunnustatud kokk ja Eesti esindaja Bocuse D'or kokandusvõistlusel Artur Kazaritski. Foto Madis Veltman, Postimees. FOTO: Madis Veltman

Bocuse d'Oril ehk kokkade olümpial Eestit esindanud tippkokk Artur Kazaritski saavutas seal hiljuti seitsmenda koha – nii kõrgele kohale pole veel ükski teine Eesti kokk platseerunud. Korraks kodumaale naasnud Artur kutsus meid Gloria restorani oma kulinaarsete šedöövritega tutvuma ja ühte neist ka omal käel valmistama. Kas ma suutsin tippkokaga sammu pidada? Videos selgub tõde!

Tellijale Tellijale

Artur tervitab meid laia naeratusega Gloria uksel ning kutsub sisse. Mees on Eestist pikalt ära olnud ning keel on natukene roostes. Teineteise paremini mõistmiseks otsustasime vestelda inglise keeles. Pean tunnistama, et pole Gloria restoranis varem kunagi käinud. Lihtsale maapoisile tekitavad valge laudlinaga restoranid ärevust. Ei oska õigesti ei istuda ega astuda, võtan parem putkast burksi ja söön seda. 

Gloria treppidest üles kõndides Artur räägib, et alustas kokateekonda Sillamäe ametikoolis, kuid enne esimese õppeaasta lõppu kolis ta Tallinna, et kooli kõrvalt tööl käia. Tööle Artur sai. Esimeses töökohas valmistas ta väga lihtsaid roogi – põhiliselt kartulit ja liha. Ajapikku hakkas Artur mõistma, et toit ei ole ainult kartulid ja liha. Toit on kunst, mil pole piire. Kool sai tal lõpetatud ning edasi läks tulevane tippkokk maailma avastama, et oskuseid täiendada ja uute inimestega tutvuda.

Tagasi üles
Back