Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Vaata, kui palju kulutab keskmine eestlane päevas vett!

Keskmine eestlane on ligi kaks korda säästlikum veetarbija kui eurooplane. FOTO: Pexels / CC0 Licence

Keskkonnaagentuuril on valminud 2020. aasta veekasutuse koondaruanne, mille kohaselt tarbisid möödunud aastal Eesti elanikud sarnaselt üle-eelmisele aastale 42,9 miljonit kuupmeetrit olmevett.

Keskmiselt kulub Eesti elanikel olmeks 88 liitrit vett ööpäevas. Seda on pea kaks korda vähem kui keskmisel Euroopa Liidu tarbijal. Kui me kasutaks kogu vee ära näiteks dušši võttes, veedaks keskmine eestlane duši all ligi 64 tundi aastas, keskmine eurooplane aga 103 tundi.

Olmeveena loetakse vett, mida kasutatakse joogiks, toidutegemiseks ning teisteks olmevajadusteks. Sellel, miks keskmine eestlane on kaks korda säästlikum veetarbija kui keskmine eurooplane, on üsna lihtne põhjus. Keskkonnaagentuuri andmehalduse osakonna peaspetsialisti ja aruande ühe koostaja Triin Trautmanni sõnul on olmevee tarbimine Lõuna-Euroopas suurem, kuna sealne kultuur ja kliima on lihtsalt meie omast nii erinev.

«Paljudel on näiteks basseinid ja kuna kliima on palju soojem, siis näiteks aiad vajavad rohkem kastmist. Kindlasti võib siin mõju olla ka kliimamuutustel, sealhulgas Lõuna-Euroopas kuumalainetel, mis tingib inimeste suurema veevajaduse,» selgitab Trautmann.

Tagasi üles
Back