Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

II samba pensioniraha najal on hüppeliselt kasvanud mööbli müük

Pilt on illustratiivne. FOTO: Martin Péchy / Pexels

E-kaubamajade Kaup24 ja Hansaposti arendusjuht analüüsib, kas ja kuidas on septembri alguses vabanenud pensioniraha mõjutanud kaubandust internetis.

Vabanenud pensioniraha on kasvatanud e-poodide müüginumbreid. Eesti kahe suurima e-kaubamaja müügimahud kasvasid septembri esimeses pooles kokku 28 protsenti ning suurima müügihüppe tegi mööblikategooria.

«Kuigi vabanenud pensionirahast tingitud esimeste päevade ostuhullus on veidi stabiliseerunud, on erinevate tootekategooriate müük endiselt väga hea,» ütles arendusjuht Maris Kivi.

Septembrist on Kivi sõnul võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kõige enam kasvanud mööbli müük (87 protsenti), järgnevad koduelektroonika (43 protsenti) ja aiakaubad (27 protsenti). «Kui tavapärane ootus müügikasvule oli meil kahe e-poe peale kokku 15-20 protsenti, siis viimastel nädalatel oli see lausa 28 protsenti,» kommenteeris Kivi e-poodide müüki.

Kivi nentis, et tõenäoliselt on tänu vabanenud pensionirahale saanud inimesed teha mõne unistuste ostu, mis on olnud hingel pikemat aega.

Mööblist on e-kauplustest ostetud palju köögimööblit ja voodeid, aga ka vedrumadratseid ja diivaneid. Koduelektroonikast on endiselt populaarsed robottolmuimejad ning suur köögitehnika. Aiakaupadest teevad käivet kallid murutraktorid ja -niidukid ning muud aiatehnikatooted.

«Palju on viimastel päevadel müüdud ka parfüüme ja riidekraami ning kuigi pensionirahadega on nende kategooriate müüki otseselt keeruline siduda, on kindel see, et kui raha on inimestel vabamalt käes, siis juletakse kulutada enam ka olmele ning niisama elamisele,» leidis Kivi.

Tagasi üles
Back