Asjatundja: kinnisvaramaailm peab tänases keerulises olukorras kaasama rohkem digiteenuseid

Kinnisvarasektor otsib võimalusi tegevuste automatiseerimiseks.

FOTO: Shutterstock

Vaatamata viiruspuhangust tekkinud keerulisele olukorrale, kus inimesed peavad piirama oma liikumisvabadust ja ümber vaatama tulevikuplaane, ei kao kuskile vajadus kinnisvaratehingute järele.

«Käesolev kriis annab kinnisvaraettevõtetele suurepärase võimaluse üle vaadata oma veebipõhiste suhtlemiskanalite toimimise, objektide presenteerimise võimalused ning tehingute osapooltega tehtavate toimingute digitaliseerimise. Heaks käegakatsutavaks näiteks on siin Notarite Koja poolt käivitatud kaugtõestamise teenus, mis võimaldab notariaalseid toiminguid sooritada videosilla abil distantsilt,» rääkis kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.

Tema sõnul otsib kinnisvarasektor praegu võimalusi tegevuste automatiseerimiseks, et kliendid saaksid ka erandolukordades kiire ja adekvaatse tagasiside oma kinnisvarapäringutele.

«Täna üritavad kõik maaklerid muutunud oludes anda oma parima. Senisest olulisemaks on saanud kinnisvaraobjektide visuaalne ja ülevaatlik veebis presenteerimine, mis aitab klientidel aega kokku hoida,» ütles Noppel-Kokerov. 

«Oleme aastaid rõhutanud, et kinnisvarafotod peavad olema kvaliteetsed, aga aeg on küps ka virtuaaltuuride ning videote laialdasemaks kasutuselevõtuks,» lisas ta.