Koidu tänava remont tõi välja vana munakivitee

Tallinna kesklinnas asuva Koidu tänava rekonstrueerimisel tuli Wismari-Adamsoni tänava vahelises lõigus asfaltkatte alt välja vana munakivisillutis.

FOTO: Tallinna kesklinna valitsus

Tallinna kesklinnas asuva Koidu tänava rekonstrueerimisel tuli Wismari-Adamsoni tänava vahelises lõigus asfaltkatte alt välja vana munakivisillutis, mida on kavas taaskasutada tänava ehitamisel. 

«Vanad kivid on kavas sorteerida ja kasutada Koidu tänava rekonstrueerimise käigus jalakäijate ruumi kujundamisel. Nii saab sellest ajaloolisest leiust tulevikus oluline osa miljööväärtuslikust Koidu tänavast. Teekatte alt tuli välja ja läheb erinevates kohtades taaskasutusse kuni 274 ruutmeetrit munakive. Et just paljude kohalike elanike jaoks tundus vana sillutise taaskasutamine õige mõttena, saab sellest teha järelduse, et nii Kassisaba kui teisedki Kesklinna elanikud on huvitatud oma piirkonna ajaloopärandi säilitamisest,» kommenteeris Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Kassisaba asumisse jääva Koidu tänava ajalugu ulatub tagasi 17.-18. sajandisse. Sellest ajast alates on maapind tõusnud elutegevuse ja madalamate kohtade täitmise tulemusel ligikaudu 1-2 meetri võrra. Vahetult asfaldi alt välja tulnud sillutis pärineb märksa hilisemast ajast.

«Arvatavasti on munakivisillutis pärit 20. sajandist. Siiski on tegu kommunaalmajanduse ajalooga seotud huvitava leiuga, mis on tähelepanuväärselt hästi säilinud,» selgitas linnaplaneerimise ameti arheoloog Ragnar Nurk.