Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pilt selgeks: kas korteriomanikku saab tagaselja korteriühistu juhatuse liikmeks määrata?

Korteriühistu juhatusse kandideerimiseks ning juhatuse liikmeks kinnitamiseks peab olema selle isiku nõusolek. FOTO: Shutterstock

Uue juhatuse liikme ametisse vannutamine ei toimu üleöö ning nõuab vastava isiku, kas kirjalikku või suulist nõusolekut.

Eesti Korteriühistute Liidu juristidelt on muu hulgas ka küsitud, kas korteriühistu juhatusse saab kedagi määrata tagaselja, ilma inimese enda nõusolekuta.

«Seda ei saa teha ning taoline teguviis pole seaduslik,» rõhutab Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi liidu ajakirjas Elamu.

«Korteriühistu juhatusse kandideerimiseks ning juhatuse liikmeks kinnitamiseks peab olema selle isiku nõusolek,» lisab ta.

Seadus siinkohal aga vormilisi nõudeid nõusolekule ei sea. «Ka juhul, kui näiteks keegi on andmud SMS teel oma nõusoleku juhatusse kandideerimiseks, on selle näitamine üldkoosolekul täiesti aktsepteeritav. Nõusolek võib aga olla ka suuline,» selgitab Mardi.

Pärast üldkoosolekul uue juhatuse valimist tuleb teha vastavad muudatused ka korteriühistute registris.

«Siin on aga oluline teada, et uue juhatuse liikme registrisse kandmiseks on siiski tarvis tema allkirjastatud avaldust,» toonitab Mardi.

Tagasi üles
Back