Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti Korteriühistute Liit: ilutulestiku kasutamisest korrusmajade vahel tuleb loobuda

Juhtumeid, kus rakett on lennanud naabermaja rõdule ja selle süüdanud, on ka tänavu ette tulnud. FOTO: Marko Saarm

Eesti Korteriühistute Liit tuletab korteriühistutele meelde, et vilkuvate tulede, rõdude kaunistamise või ilutulestikuvahendite kasutamisega tuleb piiri pidada.

«Viimasel ajal on taas meieni jõudnud juhtumeid, kus inimesed on hädas kõrvalmaja rõdudel härivate vilkuvate pühadekaunistusega. Samuti kaevatakse igal talvel ilutulestikuvahendite kasutamise üle korrusmajade vahel,» rääkis Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Mardi kutsub inimesi üles loobuma ilutulestiku kasutamisest korrusmajade vahel või rõdudel. «Kindlasti ei tohiks ilutulestikuvahendeid kasutada korrusmajade vahel ega mingil juhul rõdudel, kuna tegemist on väga suure ohuga elanike varale ja tervisele. Juhtumeid, kus rakett on lennanud naabermaja rõdule ja selle süüdanud, on juba ette tulnud,» rääkis ta.

Samuti ei pea Mardi õigeks nende kasutamist kogu detsembrikuu jooksul. «Inimesed kurdavad selle lõputu ilutulestikuvahenditega paugutamise üle, mis Eestis juba hilissügisel lahti läheb,» nendib ta. «Piirangud ilutulestikuvahendite müügiaja ja kasutuskoha suhtes võiks kindlasti kõne alla tulla. Paljud riigid on seadnud karmid reeglid. Näiteks Soomes või Saksamaal saab ilutulestikuvahendeid osta vaid detsembri lõpupäevil. Ja Inglismaal on eraisikutel ilutulestiku kasutamine avalikes kohtades nagu tänavatel ja teedel lausa keelatud,» toob ta näiteid.

Väga häirivaks on kujunenud ka vilkuvad ja muusikalised jõulukaunistused, mida inimesed oma rõdudele riputada armastavad.

«Valgusšõu ja jõululaulud võivad olla toredad, aga kui neid iga päev vastu tahtmist kuulama pead, kujuneb sellest müraterror,» nendib Mardi. Ta soovitab sellistest kaunistustest, mis teisi inimesi häirida võiks, loobuda.

«Korteriühistu sisekorda võiks kirjutada ka maja, sealhulgas rõdude dekoreerimist puudutavad reeglid – samuti selle, millal kaunistused maha võetakse, et jõulutuled jaanipäevani ei ripuks,» leiab Mardi. Nii saab tema sõnul vältida olukorda, kus rõdudele ilmuvad silmariivavad ja müraterrorit tegevad vidinad. «Samuti võib lohakalt kinnitatud kaunistustest saada oht, kui need näiteks tugevama tuulega alla kukuvad,» hoiatab Mardi. 

Tagasi üles
Back