Eluaseme hinnaindeksi tõus jätkus teises kvartalis

FOTO: Shutterstock

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2019. aasta teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga 0,9 protsenti ja võrreldes 2018. aasta teise kvartaliga 5,8 protsenti, teatab statistikaamet.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on majade hinnad tõusnud 6,2% ja korterite hinnad 5,7 protsenti. Tallinna korterite hinnad tõusid 5,7 protsenti, pealinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 6% ning ülejäänud Eestis 4,5 protsenti.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust ja seda arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks jäi selle aasta teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga samale tasemele, võrreldes 2018. aasta teise kvartaliga oli muutus 3,7 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ja eluaseme soetaja ning kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.