Eurolaulu Raadio

Soklikorrus napsab korteri müügihinnast mõnisada eurot ruutmeetri kohta

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Shutterstock

Tallinna soklikorruste kortereid müüakse keskmiselt 331 eurot madalama ruutmeetrihinnaga, kui maja keskmistel korrustel asuvaid kortereid, näitab City24 kinnisvarapakkumiste analüüs.

Neljapäevase seisuga küsiti Tallinnas müüdavate korterite eest keskmiselt 2374 eurot ruutmeetri kohta. Hinnalisimad olid keskmistel, st teisest kuni eelviimaseni, korrustel asuvad korterid, mille eest küsiti keskmiselt 2427-eurost ruutmeetrihinda. Soklikorruste kortereid müüdi aga keskmiselt 2095-eurose ruutmeetrihinnaga.

«Soklikorruse puhul hindab ostja ka riske nagu rõskus, jahedus või kanalisatsiooniprobleemid,» selgitas City24 juhataja Karin Noppel-Kokerov. «Kuid ka väga kvaliteetseid ja kõrges soklis asuvaid kortereid müüakse madalama hinnaga kui maja keskel asuvaid.»

Noppel-Kokerovi kinnitusel võib kvaliteetne soklikorter aga huvi pakkuda üüriinvestorile, sest paariks aastaks soklikorterit üürida on inimese jaoks sageli lihtsam, kui soklisse pikemaks ajaks kodu rajada.

Tallinna keskmiste korruste korteritega võrreldes müüakse esimeste korruste kortereid keskmiselt 191 eurot odavama ruutmeetrihinnaga ja viimaste korruste kortereid keskmiselt 74 eurot odavama ruutmeetrihinnaga.