Eesti Muusikaauhinnad 2020

Levinumad vead remonti tehes

FOTO: pexels.com

Remonti tehes võib ikka juhtuda, et midagi läheb vussi. Siit leiad mõned levinumad vead.

1. Uus värv seintel on liiga hele/tume

Seinu värvides võib ette tulla, et üks hetk avastad, et sein pole päris seda tooni nagu sa soovisid. Sel juhul on võimalus värvi pisut toonitada või katta veel ühe värvikihiga. Hea oleks ka eelnevalt värvitooniga tutvuda.

2. Seinale on värv jäänud ebaühtlaselt

Värvides võib juhtuda ka seda, et seinale jäävad heledamad värvilaigud, värvitilgad jne. Siinkohal oleks hea kas sein sellest kohast veel värviga katta või kumeram kiht eelnevalt liivapaberiga lihvida ja seejärel uuesti värviga katta. 

3. Seina tekkis auk

Remoti tehes võib juhtuda, et teed kogemata seina augu. Kõige parem on siis proovida augu ümbrus õrnalt liivapaberiga ära lihvida ja seejärel auk ära täita.

4. Ruumid on liiga kirjud

Värve on väga palju, pole olemas ainult ühte kindlat rohelist või sinist. Kodu värvides ei ole vaja minna liiga kirjuks. Pigem kasuta neutraalseid toone, et tekitada ühtlasemat tunnet. Kõik toad peaksid omavahel kokku sobima.

5. Tapeet on kõveralt seinas

Tapeeti seina pannes võid avastada, et oled selle viltu pannud, ega siis polegi muud teha, kui see seinast eemaldada ja uuesti panna. Hea oleks kui keegi ka appi tuleks.