Rohelust otsivad Lasnamäe elanikud kodukandist kaugemale ei kipu

Pirita Jõepargi korterid.

FOTO: Corpore AS

Lasnamäe külje all vastvalminud Pirita Jõepargi korterite vastu on arendaja sõnul eriti aktiivselt huvi tundnud just Lasnamäe elanikud, kes otsivad kaasaegset kodu senisest looduslähedasemasse keskkonda. Samas soovitakse jääda sõprade ja sugulaste lähedusse ning lastele võimalust jätkata haridusteed senises koolis või lasteaias.

Kahes etapis valminud Priisle tee lõppu rajatud Pirita Jõepargi arendus laiub 1,1 hektari suurusel kinnistul ning kokku rajati sinna kaks maja 71 korteriga. Tulevaste elanike heaolu ja turvalisuse tagamiseks rekonstrueeris projekti arendaja OÜ Favorte osaliselt ka ümberkaudse tee, rajati tänavavalgustus ning kaks uut bussipeatust. «Vaatamata sellele, et arendus asub pigem äärelinnas viib vastvalminud bussipeatusest buss otse südalinna,» ütles Pirita Jõepargi projektijuht Madis Lett.

Kuigi pakkuda on ka ühe-kahetoalisi kortereid siis kõige kiiremini läksid kaubaks just kolme ja neljatoalised. «See ei tulnud meile muidugi üllatusena. Ümbritsev keskkond on artaktiivne eelkõige lastega peredele ning lisaks mänguväljakutele koduhoovis pakub lähedalasuv parkmets häid võimalusi lastevanematele tervisespordiks ning see on paljude perede jaoks üha olulisem,» selgitas Lett.

Uusarendus asub Pirita jõest linnulennult vähem kui 200 meetri kaugusel piirnedes Pirita Jõe maastikukaitsealaga – kehtiva Lasnamäe üldplaneeringu kohaselt on Pirita Jõepark viimane maastikukaitsealaga piirnev arendus, mistõttu täiendava hoonestiku tekkimine ümbrusesse on pigem ebatõenäoline. «Ilmselgelt on see koduostjale oluline argument, et ümbritsev rohelus, kuhu täna korter soetatakse, sellisena ka säilib,» lisas Lett.

Pirita Jõepargi korterid.

FOTO: Corpore AS

Arendaja sõnul on korterite vastu tundnud huvi inimesed kõikjalt Tallinnast ja selle lähiümbrusest, kuid eriti suur huvi on olnud just Lasnamäelaste seas. «Jõepargi on endale uueks koduks valinud paljud inimesed ümberkaudsetest vanematest majadest. Nii saavad nad pakkuda oma perele rohelisemat elukeskkonda ja moodsate mugavustega elamist ent samas pole tarvis kaugele kolida naabritest, sõpradest ja sugulastest ning samas ei pea ka lapsed kooli või lasteaeda vahetama,» ütles Lett.

Populaarne

Tagasi üles