Fotod: Tartu linna tuleb ligi 300 uut korterit

FOTO: Raadimõisa Kodu

Mapri Ehitus ja NOBE konsortsium sõlmis kinnisvara arendaja Reterra Estate’iga ehitus- ja projekteerimislepingu Tartusse kerkiva Raadimõisa Kodu elurajooni rajamiseks.

Tartusse Eesti Rahva Muuseumi kõrvale rajab kinnisvaraarendaja Reterra Estate ning Mapri Ehitus ja NOBE ehitavad ühe Tartu suurema uusarendusprojekti – Raadimõisa Kodu. Kokku plaanitakse ehitada kaheksa neljakordset valgusküllast maja 256 korteri ja nende juurde kuuluvate parkimiskohtadega. Elurajooni täiustavad mitmekesine mängu- ja puhkeala ning Raadimõisa ajaloolise pargiga ühendav kergliiklustee.

Arenduse esimene etapp ehk kaks esimest maja valmivad 2020. aasta aprillis. Etapi lepinguline maksumus on 3,92 miljonit , millele lisandub käibemaks.

FOTO: Raadimõisa Kodud

«Arendajana on meie eesmärk, et Raadimõisa Kodu oleks kvaliteetne ja sobituks hästi juba olemasoleva keskkonnaga.  Senine klientide huvi on olnud suur ning tundub, et oleme nende ootustega ehituse, arhitektuuri ja asukoha suhtes osanud hästi arvestada. Mõlema ehitusfirmaga omame kogemust ning oleme kindlad, et valitud ehitajatega suudame pakkuda enda klientidele väga head ning tähtaegset ehituskvaliteeti,» ülteb Reterra Estate´i tegevjuht ja partner Reigo Randmets.

«Mapri Ehitus on viimastel aastatel rajanud kodu rohkem kui 500 inimesele.  256 korteriga Raadimõisa Kodu on Tartu suurim arendus ja kodude ehitamine nõuab ehitajalt kivide ladumisest märksa enamat. Peale õnnestunud Lumina kodude projekti Tartus Ida tänaval koostöös arendusfirma Reterra meeskonnaga jätkame tänavu suuremas mahus ja esimene etapp valmib meil koos NOBEga juba tuleva aasta alguses,» räägib Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos.

FOTO: Raadimõisa Kodud

«Ehitajad koos arendaja ning kogenud arhitektidega on projekti algstaadiumist peale teinud tihedat koostööd selle nimel, et rakendada parimaid kaasaegseid ehituslahendusi, mis tagaksid korterite funktsionaalsuse ja efektiivsuse mõistliku hinnatasemega, samas kvaliteedis järeleandmisi tegemata,» sõnab NOBE elamuehituse valdkonnajuht Ergo Leiger. 

«NOBE projekteerimismeeskonna kaasabil suudame teostada arhitektide ja arendaja visiooni terviklikust elukeskkonnast ning loodetavasti rõõmustame selle läbi peagi sadu uusi koduomanikke,» täiendab Leiger.

Raadimõisa Kodu arhitektuurse projekti autor on PIN arhitektid ning sisearhitektuuri eest vastutab Aet Piel.

Populaarne

Tagasi üles