Nike

Nutitelefonid on meie kodudest ühe väga üllatava eseme täiesti välja söönud - kas oled märganud?

FOTO: Shutterstock

Nutitelefonid võtavad meie elus üle nii mitmegi eseme funktsiooni, üks veel ka kümme aastat tagasi täiesti iseenesestmõistetavana tundunud asi on sellele aga juba täiesti alla andnud.

Nimelt: mõelge nüüd järele, kui paljudes uutes kodudes on olemas klassikaline uksekell? Siinkohal ei tasu silmas pidada fonolukke, need on ikka olemas ja sagedases kasutuses, kuid uksekell, mis veel üsna hiljuti oli iga maja ja korteri juures täiesti iseenesestmõistetav, on tasapisi alla andmas, vahendab Daily Mail. 

Uutel kodudel, eriti kortermajades, puudub uksekell sageli täiesti. Eramajadesse seda veel paigaldatakse, aga sinnagi mitte väga sageli. Majade renoveerimisel inimesed samuti enam uksekella sageli paigaldada ei lase, sest keegi lihtsalt ei kasuta seda. 

Uksekella funktsiooni on üle võtnud nutitelefon: oma saabumisest teatakse tavaliselt sõnumi ja isegi mitte telefonikõnega. Mida noorem külaline, seda suurema tõenäosusega annab ta saabumisest märku just kirjutades, mitte telefoniga helistades. Uksekella ei kasuta pealetulev põlvkond sageli ka siis, kui see olemas on - see ei meeldi neile.

Ka koduomanikud eelistavad, kui uksekella ei helistata, sest selle äkiline ja üsna vali heli võivat korralikult ehmatada, mistõttu eelistatakse parem mahedamat telefonihelinat või hoopis sõnumit. Nii mõnelgi koduomanikul tekitavat plärisev uksekell aga sootuks ärevushoo. 

Kas sinu kodus on uksekell olemas ja kui, siis kas see leiab ka kasutust? 
Kas külla minnes annad saabumisest märku uksekella abil või kasutad selleks pigem telefoni?

Populaarne