Laialtlevinud kastmisviga on nii mõnegi kasvuhoones tekkiva probleemi põhjuseks

FOTO: Shutterstock

Igal suvel kütab palju kirgi teema, millal oleks õige aeg kasta kasvuhoonetaimi. See ei ole eelistuse küsimus, nagu arvata võiks. Siin on täiesti olemas oma õige ja vale vastus.

Paljud kastavad kasvuhoones kasvavaid taimi õhtul, sest usuvad, et siis on selle kasutegur suurem: öösel on kasvuhoone jahe, päike ei kuumuta ja vesi ei aurustu nii kiiresti. Aga just sel põhjusel võib õhtune kastmine taimedele saatuslikuks saada, kirjutab portaal The Spruce. 

Nimelt tekib niiskes ja reeglina ööseks suletud akende-ustega keskkonnas soodne võimalus igasugus seenhaiguste ja mädanike arenguks, mis saavad taimele pikapeale saatuslikuks. Paraku pole paljud taimekasvatajad sellega kursis, teevad pidevalt sama viga ja ei mõista, miks taimede kasvatamine ei õnnestu.

Elutempost tulenevalt on õhtune kastmine siiski sageli ainus võimalus. Kas siis tuleks kasvuhoonemajandusest üldse loobuda? Nii kehv väljavaade siiski ei ole. Selleks, et õhtul kastetud taimed kasvuhoones ikka ellu jääksid, tuleb neid kasta lihtsalt väga ettevaatlikult. Kui kasta konkreetselt vaid mullapinda ja hoolitseda selle eest, et vesi ei satuks taimevartele ja lehtedele, võib ka õhtuse kastmisega läbi ajada.

Ideaalseim lahendus on aga siiski varahommikune kastmine, enne seda, kui päike kõrvetama hakkab.

Populaarne

Tagasi üles