Suurepärane töö: see kaunis kodu oli veel hiljuti vana rääbakas laohoone

FOTO: inhabitat.com

Kui vanade hoonete renoveerimisel pea tööle panna, võib tulemus olla suurepärane, tõestab see endine rääbakas laohoone.

Ibizal seisis aastaid mahajäetuna üks kehvas seisus laohoone, millel oli üks suur väärtus: selle akendest ja maja eest avanevad imelised vaated ümbritsevatele mägedele. Nii sündiski plaan enam kui saja-aastane maja korda teha ja koduks kujundada, vahendab Inhabitat.

FOTO: inhabitat.com

Eraldatud mäeküljel asuv maja on 80 ruutmeetrit suur. Selle loomisel peeti silmas toa- ja õueala ühendamist, avarust ja õhulisust, et pisemapoolne maja tunduks võimalikult avar. Majas on elutuba, köök ja kaks magamistuba ning pesuruumid.

FOTO: inhabitat.com

Maja renoveerimisel püüti alles jätta kõik algupärased detailid, mis oli paras väljakutse, sest sellest pidi saama elumaja ja esialgne funktsioon oli hoopis muu. Säästa õnnestus siiski nii mõndagi, näiteks seinad ja osa katusest. Suured aknad on muidugi kaasaegne lisand.

FOTO: inhabitat.com

Võimalikult palju on kasutatud kohalikke materjale, samuti on šnitti võetud Ibiza traditsioonilistest kodudest: nii on majal näiteks betoonist põrandad ja krohvitud seinad. Sisekujunduse loomisel on samas silmas peetud kaasaegseid trende.

FOTO: inhabitat.com

Kirsiks tordil on majaesine terrass ühes mõnusa basseiniga, millest avanevad hingetuksvõtvad vaated ümbritsevale maastikule. Selles kodus elamise üle just ei kurdaks!

FOTO: inhabitat.com

Vaata rohkem SIIT. 

Populaarne

Tagasi üles