Aprill kinnisvaraturul: mõõdukas hinnatõus ostjat ei heidutanud

Aprillikuu kinnisvaraturul.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Aprillis oli portaali KV.EE vahendusel Harjumaal pakkumisel 7269 korterit,  keskmise hinnaga 2127 ruutmeetri kohta. Aastataguse ajaga võrreldes on korterite müügipakkumiste hulk vähenenud kaks protsenti ja hind kerkinud viie protsendi võrra. 

Korteripakkumiste suur enamus ehk 6312 ehk 86 protsenti Harjumaa pakkumiste koguarvust asusid Tallinnas. Tallinna korteripakkumiste arv ületab aastatagust 1 protsendi võrra. Tallinna korterite keskmine hind oli portaalis KV.EE aprilli kuus 2231 eurot ruutmeetri kohta. Kõikides teistes Harjumaa omavalitsustes peale Tallinna jääb keskmine korterite pakkumishind alla ümmargust 2000 euro ruutmeetrihinna piiri.

Odavaimad pakkumishinnad on Loksa, Paldiski ja Vasalemma korterites, kus korterite müügipakkumiste hinnatase on vahemikus 400-500 eurot ruutmeetri kohta. Tegemist on amortiseerunud eluasemetega piirkondades, kus ostunõudlus on pehmelt öeldes tagasihoidlik.

Üldisemalt vaadatuna näeme korterite pakkumishindade kasvu enamuses Harjumaa omavalitsusüksustes. Hinnatõusu taga on valdavalt positiivne majanduskeskkond, mis annab järjest enamatele inimestele võimaluse oma eluasemetingimusi parandada. Hinnatõus on mõõdukas, mis tähendab, et keskmine hind ei jookse potentsiaalsetelt koduostjatelt eest ära ja ostuotsuse saab kiirustamata rahulikult läbi kaaluda.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Populaarne

Tagasi üles