Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinnas toimub täna Balti Elamumajanduse Konverents

Balti Elamumajanduse konverents. FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Balti Elamumajanduse konverentsil otsitakse uuenduslikke võimalusi eluasemekulude vähendamiseks

Eesti Korteriühistute Liit korraldab täna, 17. aprillil Tallinnas juba kümnendat korda Balti Elamumajanduse konverentsi, kus elamuvaldkonna eksperdid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Euroopa elamumajandusorganisatsiooni Housing Europe'i ja ÜRO juurest, samuti ministeeriumide, finantsasutuste, organisatsioonide ja ettevõtete esindajad räägivad, milline areng meie korterelamuid, elamupiirkondi ja kodusid lähiaastakümnetel ees ootab.

«Euroopa elamumajandusorganisatsiooni Housing Europe'i hinnangul seisab Euroopa elamumajandus tõsiste väljakutsete ees: Euroopa vananeb ning lõhe vanade ja noorte, jõukate ja vähekindlustatute vahel muutub elamumajanduse osas aina suuremaks,» rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees ja Hosing Europe'i juhatuse liige Andres Jaadla. «Kimbutab ka üksindus -  juba kolme aasta eest moodustas üheinimese leibkondade arv üks kolmandik kõikidest ELi leibkondadest.  81 miljonit eurooplast pistab igapäevaselt rinda üle jõu käivate kodukuludega. Eluasemekulud haukavad eurooplaste rahakotist kõige enam ja ebaproportsionaalselt raskemalt tabab see vähekindlustatud leibkondi,» selgitas Jaadla.

Eestis läks mullu taas kallimaks elekter, tõusid üürihinnad. Kaugkütte hind rühib samuti ülespoole, mõnel pool Eestis tabas tarbijaid aasta alguses lausa 30-protsendiline küttehinna tõus.

Sellepärast on Jaadla sõnul kõige olulisem otsida võimalusi taskukohase, samas energiasäästliku ja kaasaegse eluaseme saamiseks. «Eestis on kindlasti renoveerimisel ülioluline roll. Eesti keskmine energiatarbimine elamutes võrreldes teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega ruutmeetri kohta suurem ning kodumajapidamised kulutavad ligi 45 protsenti kogu energiabilansist – renoveerimine on praegu turul olevatest odavaim võimalus energiasäästuks,» nentis Jaadla.  Tema sõnul tuleb aga renoveerimise puhul kaaluda innovatiivset lähenemist, nagu näiteks hoonete energiatõhususe suurendamisele suunatud projektid, võttes eesmärgiks liginullenergiahooned või siis renoveerimine tehases eelvalmistatud moodulpaneelidega, mis tagavad kõrge ehituskvaliteedi ning lühendavad oluliselt ehitusprotsessi objektil. «Oluline on, et innovatsioonist saadav kasu jõuaks iga korteriühistu ja korteriomanikuni,» märkis Jaadla.

Tallinnas toimuv Balti Elamumajanduse konverents algab kell 10 Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa konverentsikeskuses (Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4).

Kava saab näha SIIT.

Tagasi üles
Back