Hea koristusnipp, mis aitab tublisti raha säästa

FOTO: Shutterstock

On üsna tüütu, kui kodus peab iga ruumi puhastamiseks olema omaette kodukeemiapudel. Palju lihtsam on, kui leidub üks universaalne lahendus kõikide ruumide jaoks. 

Portaal Reader´s Digest kirjutab, et arvukate keemiapudelite asemel on hoopis mõistlikum kodu koristamisel eelistada mikrokiudlappe. Need teevad väga paljudel juhtudel ära sama töö, millega siiani on tulnud toime vaid kodukeemia ja korralik küürimiskäsn.

Mikrofiiberlapid on suurepäraseks lahenduseks, sest kapitäie koristusvahendite asemel läheb tänu neile vaja oluliselt vähem esemeid ja märkimisväärselt langevad ka puhastusvahenditele tehtavad kulutused. 

Põhimõtteliselt ei ole kohta, mida mikrokiudlapiga puhastada ei saa - mõnel juhul, kui puhastatav ese on eriti määrdunud, tuleb lihtsalt siiski mingi puhastusvahend, näiteks veega lahjendatud äädikas, lisaks appi võtta.

Kuid paljudel juhtudel saab üldse ilma igasugu lisanditeta hakkama: mikrokiudlapp puhastab vannitoas pindu veejälgedest ja mustusest, puhastab köögi tööpinda, seinu ja tualetipotti. Pärast tuleb lapid lihtsalt masinas kõrgema kuumusega läbi pesta. 

Tõelistel mikrokiudlappide austajatel on kodus posu erinevaid lappe, igaüks värvikoodide alusel jaotatuna erineva töö jaoks. See on nii ruumi-, raha- kui looduse sääst: kuhjuvate puhastusvahendite vältimisega jääb arvele alles ports raha ja loodusesse tootmata hunnik prügi pakendite näol. 

See lapp on suurepäraseks lahenduseks ka neile, kes soovivad vähendada oma majapidamispaberi tarbimise harjumust.