Teaduslikult tõestatud: neli asja, mis peavad olema igas kodus

FOTO: Shutterstock

Kui tahad oma kodus ennast tõeliselt hästi tunda, peab seal kindlasti olema neli alljärgnevat asja. See on teaduslikult tõestatud.

Rohelised või kollased seinad

Amsterdami Vrije ülikooli teadlased on kindlaks teinud, et need kaks tooni tekitavad kõige enam õnnetunnet. Samas on mõistagi tegemist julgete värvitoonidega, nii et enne, kui nende kasuks otsustad, tuleks katsetada, kuidas need interjööri sobivad. Heaks keskteeks on näiteks aktsentsein.

Korda tehtid voodi

Kui voodi on tehtud, tähendab see, et ka elu on suurema tõenäosusega paremini korras. Veebilehe Hunch.com hiljuti läbi viidud uuringust selgub, et 71% inimestest, kes hommikuti voodit teevad, peavad ennast väga õnnelikeks, samas 62 protsenti neist, kes voodit ei tee, tunnevad end reeglina õnnetuna.

Fotod

Elutoas ja magamistoas peaks leiduma fotosid sulle kallitest inimestest. Portsmouthi ülikoolis läbiviidud uuringust selgub, et lähedaste fotod tekitavad inimestes positiivseid emotsioone ja turvatunnet.

Lilled

Lõikelilled või potililled - väga suurt vahet ei olegi. Mõlemad tekitavad koju juurde hädavajalikku hubasust ja toovad ruumidesse elu sisse. Lilled vallandavad õnnehormoone ja tekitavad rahulolutunnet.