Hämmastav tulemus: kogenematu abielupaar ehitas raamatu abil maja

FOTO: Instagram

Noorpaar, kellel polnud varasemast ehitusega mingit kogemust, ostis maa, kasutatud ehitusõpikud, kääris käised üles ja hakkas kodu ehitama. Aasta tagasi sai maja valmis.

Sarah Priestap-Porter ja Jeffrey Porter ostsid mõned aastad tagasi Ameerika Ühendriikidesse Vermonti tüki maad ja otsustasid sinna oma kätega maja ehitada. Plaanis polekski nagu midagi haruldast, kui kummalgi neist oleks olnud mingitki varasemat ehituskogemust. Sellest ei lasknud noored end aga häirida: kokku osteti hulk kasutatud ehitusõpikuid ja pandigi nende abil maja püsti, vahendab portaal Apartment Therapy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sarah Priestap (@floralmuckboots) on

Sarah räägib, et kui ta Jeffiga 2009. aastal kokku sai, rääkis mees talle kohe, et tema unistus on ühel päeval oma perele maja ehitada. Sel ajal olid noored veel ülikoolis, käsil oli eluperiood, kus väga palju unistati, nii et Sarah ei võtnud mehe plaani kunagi väga tõsiselt, eriti arvestades tõsiasja, et mees oli fotograafiks õppimas ega teadnud ehitusest midagi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sarah Priestap (@floralmuckboots) on

Olulisemalt reaalsemaks muutus plaan siis, kui noored 2013. aastal päriselt sobivat maatükki otsima hakkasid. Õigeni jõudsid nad kaks aastat hiljem, aga siis tuli hakata alles maja peale mõtlema. Endale üllatuslikult said Sarah ja Jeff aastaga paberile ideaalse maja plaani ja nii asuti lõpuks kasutatuna kokkuostetud õpikute abil päriselt ehitama.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sarah Priestap (@floralmuckboots) on

Maja pidi saama energiatõhus, mis lisas kogu protsessi omajagu frustratsiooni ja meeleheidet, sest igasuguse varasema kogemuseta ehitajatele oli see märksa suurem väljakutse kui lihtsalt ühe maja püsti panemine. Tasapisi hakkas aga maja ilmet võtma: valmis suur avatud esimene korrus ja pisut rohkem privaatsust pakkuv teine korrus magamistubade jaoks. Ehitati ka korralik vannituba ja mõnusalt mahukas esik.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sarah Priestap (@floralmuckboots) on

2016. aasta septembris alustatud ehitus sai valmis 2017. aasta juulis. Abis käisid neil Jeffi vend Ross ja naaber Evan. Sisse osteti ainult vundamendi-, elektri- ja torutööd. Lisaks raamatutele saadi palju abi YouTube´ist. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sarah Priestap (@floralmuckboots) on

Noored ise on majas sees elanud 2017. aasta märtsist ja ütlevad, et on tehtu üle tohutult uhked, mis sest, et esteetiline välimus tuli energiatõhususe pärast ehk pisut ohvriks tuua. Sarah on optimistlik ja ütleb, et kui maja saab korraliku terrassi ja ilusa haljastuse ümberringi, muutub ka see pilt kindlasti palju paremaks. Igal juhul võimas töö.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sarah Priestap (@floralmuckboots) on