Fotod: hämmastav eramu näitab, millised peaksid olema tuleviku linnamajad

FOTO: inhabitat.com

Üks hiljuti valminud eramu näitab väga ilmekalt, milline võiks olla linnade elamuarenduse tulevik. Sellest paremaks väga minna ei saa.

Kuala Lumpuris hiljuti pensionile jäänud abielupaarile ehitatud maja on väga silmapaistev juba arhitektuuriliselt: betoonplokkidest ehitis on silmatorkav, vahendab Inhabitat. Kuid eriliseks teevad selle maja 40 eri tüüpi söödavat taime, mis maja kõigil korrustel kasvavad ja mida paar ka toiduks tarvitab. 

FOTO: contemporist.com

Majale on nimelt külge ehitatud arvukalt väikeseid rõdusid ja terrasse, mis on täielikult köögiviljade kasvatamisele pühendatud. Nii on selles linnamajas ühtaegu koos moodne ja kaasaegne kodu ja korralik taimekasvatusele pühendunud talu.

FOTO: contemporist.com

Lisaks betoonile on majaehituses austusavaldusena kohalikele ehitustradtsioonidele ja tugeva vastupidavuse saavutamiseks kasutatud ka bambust. Nii peab kolmekorruseline maja kindla peale vastu piirkonna üsna karmidele ilmastikutingimustele.

FOTO: contemporist.com

Maja eksterjöörile on sisseehitatud vihmavee kogumise süsteem, mis hõlbustab paari kastmistööd. Kogu maja põnevad lahendused on sündinud majaomanike ja arhitektide tihedas koostöös.

FOTO: contemporist.com

Vaata rohkem SIIT!

Populaarne

Tagasi üles