4 olulist ohumärki, mille suhtes üürilepingut sõlmides silmad-kõrvad lahti hoida

Metallist aknatrellid ja -kaitsed võivad anda aimu kuritegevusest naabruskonnas.

FOTO: Ana Flašker / PantherMedia / Ana Flašker

Üürilepingut sõlmides, nagu elus ikka, tuleb oma seljatagune kindlustada ning eos kõikvõimalikud puudujäägid kõrvaldada.

Üürikorteris elavad inimesed pole tihtipeale teadlikud oma õigustustest aga ka uue elukohaga seonduvast. Edasiste probleemide ning üleliigse peavalu vältimiseks soovitab väljaanne housebeautiful.com juba eos mõningad ennetavad meetmed kasutusele võtta.

Akendel on trellid

Aknatrellid ja -kaitsed viitavad üldjuhul ohurikkale elukeskkonnale, kus on keskmisest kõrgem sissemurdmiste, vandaalitsemiste ning avaliku korra rikkumiste arv.

Üürilepingus esineb puudjääke

Vigast ning puudulikku üürilepingut ei tohiks mitte mingil juhul allkirjastada. Kui üürileandja nõuab vastupidist, on mõttekam tehing kohe üles öelda.

Üürimakse on liiga hea, et olla tõsi

Üürileandja eesmärgiks on oma kinnisvara pealt tulu teenida. Kui üürimaksed peaksid ebamõistlikult madalaks kujunema, võib selle taga peituda mõni korteriga seonduv puudujääk või ebakõla.

Üürileandja on «levist väljas»

Kui üürileandjat on juba enne sissekolimist keeruline kätte saada, võib eeldada, et ka edasine üürisuhe ei pruugi just kõige lihtsamaks kujuneda.