Õnnetus ei hüüa tulles: praak ehitustöö oleks perele napilt kaela prantsatanud

Pilt on illustreeriv.

FOTO: Scanpix/ panthermedia

Austraalia pereema pääses napilt kõige hullemast.

Kahe lapse ema Rachel Cantill tänab taevast, et sissevarisenud üürikodu katus teda ja tema väikest perekonda hukatusse ei saatnud. Ehituspraagist tingitud varing ei ole muuseas esimene selletaoline Austraalias.

Rachel viibis parasjagu magamistoas, kui kuulis ühtäkki ülakorruselt kostvat kõrvulukustavat heli. Naise üürikodu katus oli kokku varisenud ning tema tütre hälli enda alla matnud. Šokis pereema märgib, et tavaliselt on tuba tema kuuenädalase tütrekese päralt, ent tollel saatuslikul päeval juhtus pisitütar sõbra juures hoiul olema. 

«Me oleks võinud varingu alla jääda. Minu esimene mõte oli.. mul hakkas kohemaid kõhus keerama, kui oma lapsukestele mõtlesin,» rääkis ahastuses pereema väljaandele 9News.

Lääne-Austraalia ehituskomitee liige Sandy Randall ütles, et juhtum pole taoliste seas sugugi mitte esimene. Tema sõnul on see tänapäeva ehitustööstuse läbivaks probleemiks - puudujäägid ehituses, suured ehitusmahud, lähenevad tähtajad ning neist tingitud defektid muudavad majapidamised tiksuvateks kellapommideks.

Populaarne

Tagasi üles