Nike

Tabasallu kerkib tuleval aastal moodne 200-kohaline eakate kodu

FOTO: Pihlakodu

Pihlakodu ehitab Tabasallu moodsa 200-kohalise eakate kodu, mille valmimisajaks planeeritakse 2019. aasta septembrit.

Eakate kodude kett Pihlakodu alustas Tabasalus uue kaasaegse eakate kodu rajamist, millega leeveneb oluliselt tänane hoolduskohtade puudus Harjumaal.

Pihlakodu juhi Igor Pihela kinnitusel luuakse Harjumaale väärikas 200-kohaline eakate kodu. «Kuna elukohajärgsetest hoolduskohtadest on Harjumaal tuline puudus, on paljud siinsed eakad täna laiali hooldekodudes üle Eesti,» selgitas Pihela ning lisas, et ehitustööd Tabasalus Klooga maantee ääres on alanud ning uue eakate kodu valmimine on planeeritud järgmise aasta septembrisse.

Pihela sõnul on eesmärk luua kohalikele eaketele omamoodi tõmbekeskus, kuna Tabasalu Pihlakodu juurde planeeritav päevakeskus on avatud ka eakatele, kes soovivad külastada kompleksi ainult päevasel ajal ning saada osa hoones toimuvatest üritustest ja ühistegemistest. «Soovime viia sotsiaalhoolekande kvaliteedi Eestis uuele tasemele ja anda eakate kodule senisest hoopis erinev tähendus,» märkis Pihela.

Hooldajate ja tervishoiutöötajatega Tabasalu Pihlakodusse tulevad kaasaegselt sisustatud avarad eluruumid, lai teenustevalik, oma köök, raamatukogu, saun, soolakamber, massaaži- ja muud protseduuriruumid, aga ka avar ruum kontsertide ja ürituste korraldamiseks. 

Registreerimine järgmisel sügisel valmivasse Tabasalu Pihlakodusse algab suvel.

Populaarne