Fotod: Eesti kõige kaunimaks koduks valiti tänavu väga põnev elamine

Aasta kodu Tallinna vanalinnas.

FOTO: Kodu&Aed

Reedel, 30. novembril  toimus Tallinna Õpetajate Majas võistluse «Kodu kauniks» pidulik lõpetamine. Kuulutati välja aasta kodu ja aasta aed.

Aasta kodu tiitel koos 2500 euroga Swedbankilt läks Tallinna vanalinna Tiina Eespäeva ja Veljo Maripuu kodule. Aasta aia tiitel koos 2500 euroga Bauhofilt läks Pärnumaale Paikusele perekond Gontšarenko omanäolise kujunduse aiale. 

Võistlust Kodu Kauniks korraldab üheksateistkümnendat aastat ajakiri Kodu &

Aasta aed.

FOTO: Kodu&Aed

Aed. Lisaks aasta kodu ja aasta aia aunimetusele jagati sponsorite abil välja 25 muud preemiat, sealhulgas 10 rahalist ja tiitliga auhinda.

Parim valguslahendus.

FOTO: Kodu&Aed

Ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja Ele Praks: «Konkurss «Kodu kauniks» on oluline aja jälg, ülestähendus sellest, kuidas Eesti kodukultuur elab ja areneb. See kõnetab igaüht. Soovime ju, et ümbritsev keskkond meid meie tegemistes toetaks.»

Huvi võistluse vastu jätkuvasti püsiv, ei majandus ega poliitika pole seda huvi kõigutanud. Aasta aastalt on võimalik läbi konkursi jälgida, kuidas meie inimestel läheb, mida tänapäevases mõistes tähendab maa- või linnakodu, kuidas inimesed elavad ja mida oluliseks peavad.

Noore pere aed.

FOTO: Kodu&Aed

Žürii koosnes ajakirja Kodu & Aed toimetajatest, sponsorite esindajatest, lõpliku kaalu andis preemiaotsustele sisearhitekt Ivi-Els Schneider ja aiandusspetsialist Eneli Käger.

Pidulikul lõpusündmusel Tallinna Õpetajate Majas tervitas konkursil osalejaid ka Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Rohkem fotosid aasta kodust näeb SIIT. 

Nimekiri preemiasaajatest:

  • Aasta kodu tiitel ja 2500 € preemia Swedbankilt läks Tiina Eespäeva ja Veljo Maripuu vastutustundlikult renoveeritud isikupärasesse koju muinsuskaitsealuses majas Tallinna vanalinnas.
  • Aasta aia tiitel ja 2500 € preemia Bauhofilt läks Pärnumaale Paikusele perekond Gontšarenkole omanäolise kujunduse ja mitmekesise taimevalikuga aia eest.
  • Aasta parima vannitoa tiitel ja 1000 € preemia Gustavsbergilt läks Eve ja Rein Reitalule hästi tabatud ajastuhõnguga, kuid igati kaasaegse maamaja vannitoa eest.
  • Parima valguslahenduse tiitli ja 1000 € preemia 4ROOMilt pälvis Piret ja Väino Rasti moodne eramu Pirita linnaosas Tallinnas.
  • Põhjamaise kodu preemia, 1000 € Hemtexilt sai Anu Lill linliku kodu eest 1930-ndate kivimajas Kelmikülas Tallinnas.
  • EV100 eripreemia rahvuslikule kodule koos 500 € preemiaga Eesti Omanike Keskliidult pälvis Eve ja Rein Reitalu armastusega taastatud ja sisustatud esivanemate talu Kiidjärvel Põlvamaal.
  • Parima maastikukujundusega aia tiitel ja 1500 € Husqvarnalt läks Põlvamaale Himma külla Andres Vaasale muljetavaldavalt liigirikka ja suurejooneliste vaadetega dendropargi mõõtu aia eest.
  • Noore pere aia tiitli ja 1000 € Horticomilt sai ühendus Lasnaidee kogukonnaaia rajamise ja linnaaianduse idee propageerimise eest.
  • Parima õueruumi tiitel ja 1000 € preemia Kekkilält läks Viimsi valda Laiakülla Siret Viirokile ja Anti Vutile aiaelu nautimiseks loodud mugava aia eest.
  • Eestis ainulaadse aiakultuuri edendamise preemia Bauhofilt pälvis sel aastal roosikasvataja ja –aretaja Mart Ojasalu.

Populaarne

Tagasi üles