Kolm mõjuvat põhjust, miks köögisaar on väga halb mõte

FOTO: pexels.com

Köögisaar on midagi, millest unistavad pea kõik, kes oma uut kodu kavandavad. Saarel on aga mitmeid miinuseid, millest harva juttu tehakse. 

Cathie Ericson on portaalis Realtor.com jaganud oma mõtteid, miks ta enam kunagi köögisaare kasuks otsustaks. Tema põhjendusi tasub kindlasti lugeda neil, kel köögiremont ees ootamas.

1. See hakkab kola koguma

Kuigi köögisaart nähakse enamasti ühe suurepärase võimalusena tööpinnaruumi suurendamiseks, kujuneb saarest paljudes kodudes koht, mis hakkab koguma kola. Cathie kirjutab, et tema kodus kipuvad sinna peale kogunema laste seljakotid ja kooliasjad, võtmed, paberimajandus ja kõik muu, mida on lihtsalt väga mugav köögisaarele käest poetada. Nii kaotab see lisapind üsna ruttu oma mõtte.

2. Segavad faktorid

Enamasti on köögisaare äärde kavandatud ka istekohad. Sinna end söögitegemise ajaks sisse seadvad pereliikmed või külalised on teoorias väga tervitatav nähtus, aga praktikas võivad nad hakata söögitegemist tugevalt segama: nad jutustavad sinuga, pakuvad ebavajalikes kohtades tungivalt abi ja võivad sageli ka puhtfüüsiliselt ette jääda. Kui armastad tegelikult süüa pigem üksinduses teha, hakkab köögisaar õige pea sulle närvidele käima.

3. Liiga vähe ruumi

Sageli pressitakse saar kööki hoolimata sellest, et tegelkult sellele seal väga palju ruumi ei ole. Seda teed minnes avastad õige pea, et palju parem oleks, kui oleksid selle mõtte ellu viimata jätnud, aga saart ju väga lammutama ka ei kipu, sest selle alla on läinud arvestatav hulk raha. 
Veendumine, et saare jaoks on piisavalt ruumi, on vast ka üks kõige olulisemaid eeltöid, mida seda lahendust kaaludes teha tuleks. Sest kui saart ei ole mugav kasutada ja see köögis liikumist segab, ei ole kellelgi temast mingit rõõmu.

Populaarne

Tagasi üles