2019. aasta sisekujundusmaailmas: mida võtta, mida jätta?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Trendid tulevad ja lähevad.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Kuula artiklit

Järjekordne aastaring on täis saamas - huvitav, mida toob uus?

Iga uus kalendriaasta toob midagi uut. Ka 2019. aastal on oodata uusi tuuli ning suundumusi interjööris ning inimeste mõttelaadis. Domus Kinnisvara uusarenduste turundusjuht Triin Tereskil tuleb igapäevaselt kodukujundustrendidega sammu pidada. Naise sõnul säravad tuleval aastal eeskätt kõrgete lagedega kodulahendused ning skandinaavialikult minimalistlikud interjöörid. Lisaks sellele on eesrinnas heledates värvigammades, õhulised ning hubased perekodud.

«Aga see kõik ongi lihtsalt ilus. Iseenda arendamiseks ning uuendustega kaasaskäimiseks tuleb kasuks kõiksugune põnev, teistsugune ning uudne vaatenurk – trendid muutuvad ning muutuvad ju ka inimeste emotsioonid,» märkis Teresk.

Mida põnevat siis 2019. aasta meile toob? 

TULEB: traditsioonilised lillemustrid, kas otsesel või abstraktsel moel.

TULEB: julged värvid, mis pakuvad vahelduseks aktsenti valgetele värvitoonidele. Suurt tähelendu on Tereski sõnul oodata smaragdrohelisele.

LÄHEB: külmad hallid toonid kaotavad uuel aastal oma võlu – soe on uus külm. 

TULEB: monokromaatilised mustrilahendused.

LÄHEB: terrassitrendid lahkuvad meie köökidest, sealhulgas väligrilli meenutavad pliidirauad ning luitunud ja näiliselt plekilised kivipõrandad.

TULEB: 2019. aastal säilitavad oma aupaiste erinevad käsitöötooted ning kodumaine disain. Savist ning portselanist toidunõud ja nipsasjakesed kinnitavad järjest tugevamalt kanda.

LÄHEB: lõpmatuseni ja stiilitult segatud ajastud.

TULEBboho-stiil sümbioosis modernsusega – Tereski sõnul üks parimaid lahendusi koduseinte vahel.

LÄHEB: ühekülgne tonaalsus värvides – üleni kreemikas valge palett magamistoas isikupäraste aktsentideta.

TULEB: Metallid nagu hõbe ja tina võib segada pronksist ja mustadest pruunmetallidest toodetega ning imelise lahenduse annavad ka näiteks messing, kuld või nikli aktsendid.

TULEBtere tulemast tagasi sügavmustad ja tumedad vannitoad ning  peatse jällenägemiseni läikivad mööblipinnad. Viimast eriti köökides, kus kõrgläikega tööpinnad asenduvad soojemate, tumedamate ja looduslähedasemate toonidega.

LÄHEB: sukulentide tähelend on samuti möödas.

Tagasi üles