Ära lase raha tuulde: mõjuv põhjus, miks ei tohiks kütet ööpäev läbi sees hoida

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Korstnad.

FOTO: LAURA OKS / PM/SCANPIX BALTICS/ Scanpix

Kuula artiklit

Talveperioodil valutavad koduomanikud  pead kodus valitsevate temperatuuride üle: selgub, et ööpäev läbi sees olev küte toob rohkem kahju kui kasu. 

Arvatakse, et kvaliteetne soojusisolatsioon tagab tõhusama soojuspidavuse ning madalamad küttekulud. Ükskõik kui hästi või halvasti inimese kodu soojustatud ka poleks, teatud hulk soojust lendab niikuinii aknast välja, vahendab thesun.co.uk.

Sestap ongi asjatundjate sõnul mõttekas kütet sees hoida vaid vajaduse korral. Eri ehituskonstruktsioonid nõuavad nimelt erinevaid soojustusmaterjale, et täita ehitisele esitatavaid soojapidavusnõudeid. Vanemates majades ei pruugi aga hoone küttesüsteem kompenseerida hoone soojuskadusid ruumide etteantud sisetemperatuuri juures, olenemata kui pikk päevane kütteperiood on. 

«Kõige mõttekam on kasutada kas taimerit või eelnevalt programmeeritud süsteemi, mis kütab kodu vaid siis, kui selle elanikud kodus on. Vastasel juhul läheb tühja maja kütmise arvelt liiga palju energiat raisku,» ütles energiaekspert Caitlin Bent. Naise sõnul ei tasu ka madalatel temperatuuridel ööpäevaringne kütte sees hoidmine ennast ära, kuna koduomanike kulu võib selle arvelt oodatust suuremaks kujuneda.

Populaarne

Tagasi üles