Hästi valgustatud kodu aitab pimedal ajal meeleolu hoida

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Sobiv ja mitmekülgsete võimalustega valgustus annab kodule palju juurde.
  • Õigeid valgusteid tasub otsima asuda juba remondi või ehituse ajal.
  • Kui valgustus on liiga ere või liiga kesine, saab seda hõlpsasti muuta.

Üle toa veetav laelamp võimaldab valgusega mängida. 

FOTO: Stefano Scatà/studio Italia

Sügisesel pimedal ajal on äärmiselt tähtis, et kodu oleks õigesti ja hubaselt valgustatud. Sellist tulemust saavutada ei pruugi aga olla nii lihtne, kui esmapilgul näib, sest arvestada tuleb mitme asjaga. Koju valitud valgustus peab olema piisav, pakkuma mitmesuguseid võimalusi ja ühtlasi interjööri sobima, mistõttu tuleks lampide valik kodu sisustamise olulise etapina hoolikalt läbi mõelda.

Valgustifirma Hektor Light esindaja Sirli Lemnits ütleb, et hästi valitud valgustuse tähtsust ei tohiks alahinnata. Seda eriti Eestis, kus pimedat aega on palju. Sageli tehakse Lemnitsa sõnul valgustite valimisel see viga, et piirdutakse ainult laelambiga. «Nii ei ole võimalik luua isikupärast ja mitmetasandilist valguslahendust, mis moodustaks terviku kogu interjööriga,» ütleb ta. Ta soovitab omavahel kombineerida lae-, seina-, põranda- ja laualampe, sest ainult nii sünnib mitmekesine ja huvitav lahendus, mis tagab esiteks toa piisava valgustatuse, teiseks aga aitab interjööri põnevust tuua ja seda pilkupüüdvamaks muuta.

Ka Liis Tippel disainvalgusteid tootvast ettevõttest PULO Disain tõdeb, et laevalgusti üksi võib küll olla efektne ja valgustada kogu ruumi, aga peale üldvalguse on kodus tarvis valgustada ka kindlaid kohti ja tegevusi. «Kodu on koht, kus lõõgastuda ja olemist nautida. Seetõttu on mõistlik kaasata valguslahendusse efektvalgusteid ja kohtvalgusteid, mis loovad hubasust ja lubavad paindlikkust vastavalt ruumisolija tujule ja vajadusele,» sõnab ta.

Populaarne

Tagasi üles