Fotod: avalikust tualettruumist sai eramaja ühele perele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: www.brightside.me

Millises kodus oleksid sina valmis elama? Kas endine tualettruum tuleks näiteks kõne alla? 

Aga just sellise otstarbega hoonest otsustas arhitekt Laura Jane Clark luua kodu. Tegemist on 1929. aastal avalikuks tualettruumiks ehitatud hoonega, mis oli sihtotstarbeliselt kasutuses veel 80ndatel. Sestpeale oli hoone mahajäetuna seisnud.

FOTO: www.brightside.me

FOTO: www.brightside.me

Kuna tegemist on arhitektuuriliselt silmapaistva ehitisega, pole ime, et see Clarkile silma jäi. Kuid töö, mis sellega ette võtta tuli enne, kui remondini jõuti, oli päris ropp, seda sõna otseses mõttes. «Pidin mitu korda ehitajaid vahetama, sest keegi ei tahtnud seda teha. Suure osa lammutus- ja koristustöödest pidin üldse ise ära tegema,» sõnab ta.

Pere ja sõbrad tegid naise idee üle tualettruum enda koduks ehitada kõvasti nalja, mõnes tekitas see suisa vastikust. Kuid kui kodu valmis sai, muutsid paljud oma meelt - see on tõeline meistriteos.

Kõige silmatorkavam on kuldse ja punasega sisustatud magamistuba, kuid ka kõik teised toad on vaatamist väärt: siin on osavalt miksitud modernset, klassikalist ja luksuslikku sisustust.

FOTO: www.brightside.me

FOTO: www.brightside.me

FOTO: www.brightside.me

Maja juurde kuulub isegi oma väike aed ja ekster- ega interjööris ei reeda enam miski, missugusel otstarbel seda hoonet varem aastakümneid kasutati.

FOTO: www.brightside.me

Vaata rohkem SIIT. Kas sina elaksid sellise minevikuga kodus?

Tagasi üles