Eurolaulu Raadio

Uue määruse järgi tuleb vähemalt nelja korrusega kortermajadesse lift paigaldada

Lifti paigaldamise nõue neljakorruselistele või kõrgematele hoonetele kehtib üksnes tulevikus ehitatavatele elamutele.

FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS/ Scanpix

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas määruse, mille kohaselt tuleb lift paigaldada hoonetesse, kus eluruumid asuvad neljandal korrusel või kõrgemal. 

Lifti paigaldamise nõue neljakorruselistele või kõrgematele hoonetele kehtib üksnes tulevikus ehitatavatele elamutele. Nõuet ei rakendata, kui ehitusprojekt on koostatud enne 1. augustit 2019. Kuna lifti paigaldamine tagantjärgi on üsna kulukas, ei pea olemasolevate ehitiste ümberehitamisel või laienemisel määruse nõuetest lähtuma.

«Määruse muutmine on tingitud vajadusest tagada igale inimesele võrdseid võimalusi pakkuv, väärikas ja iseseisev toimetulek,» ütles minister Palo.

Määrus kohaldub ehitusprojektidele, mis võimaldab ettevõtjal oma töö ümber korraldamist selliselt, et ehitise kavandamisega seotud töid ei pea ümber tegema.

«Lift annab tegutsemisvabaduse ja iseseisvuse kõigile seal elavatele inimestele ja nende külalistele. Liftist on abi ratastooliga liikujatele, ajutise liikumispiiratusega inimestele, eakatele, kes ei jaksa trepist käia, või peredele, kus kasvab väikeseid lapsi,» lisas Palo.