Fotod: selgusid Tartu kauneimad kodud

Kooli 22 kortermaja.

FOTO: www.tartu.ee

Tartu tunnustas ka tänavu oma linna kauneimad kodusid. Vaata fotodelt, keda auhinnavääriliseks peeti.

Eesti kauni kodu tiitli said Tartus tänavu korterelamu Kooli tn 22/24 ning eramud Lootsi tn 2 ja Tamme põik 18. Tiitliga "Tartu kaunis kodu 2018"  pärjati Hobuseraua tn 3 ja Elulõnga tn 4 ning Tartu Kutsehariduskeskuse õppekorpus Põllu tn 11a.

Žürii kommentaarid parimate kohta: 

Kooli tn 22/24 kinnistul on  kahes elamus kokku 18 korterit. 15 aasta  jooksul on õuealast välja kujunenud omalaadne kogukonnaaed. Väliruumi  loomisse ja hoidmisse panustavad elanikud ühiselt. Märksõnadeks siin on  toidutaimed, taaskasutus ja lastekesksus. Žürii tunnustab suure  naabruskonna ühist panust hea õueruumi loomisel.

FOTO: www.tartu.ee

Lootsi tn 2. Tervikliku kujundusega aed, kus iga element on hoolikalt  läbimõeldud. Majaehituse käigus maa seest välja tulnud kivid on leidnud uue koha rajatud kiviktaimlas ja istutusalades.

FOTO: www.tartu.ee

Tamme põik 18. Rõõmus, värviküllane ja mõnusa rütmiga aed. Hea näide sellest, kuidas vormilõikusega hoida taimed kinnistu ja hoone suurusega  proportsioonis. Pisikesel krundil on olemas nii majandushoov, tarbeaed,  mänguhoov, eesaed, iluaed kui ka väliterrass.

FOTO: www.tartu.ee

Hobuseraua tn 3. Kõrghaljastus ja elamu arhitektuur lasevad mõjule pääseda minimalistlikul taimestusel. Terrass koos mastaapse kõrgpeenraga on väga hea üleminek ehitusliku ja loodusliku elemendi vahel. Hoone klaaspinnad  tekitavad taimedest kauni peegelduse.

FOTO: www.tartu.ee

Elulõnga tn 4. Põhihoone ja abihoone vahele on arhitektuursete võtetega  loodud hubaste mõõtmetega välisruum. Hoonetevaheline ala on erinevate  kõrguste, sillutise ning okaspuudega vormitud õuetoaks, mis mõjub  siseruumide pikendusena.

FOTO: www.tartu.ee

Kaunimaid kodusid on Tartus valitud alates 1997. aastast. Selle aja  jooksul on linnas eeskujuna esile tõstetud ühtekokku 200 heakorrastatud ja kaunilt kujundatud kinnistut.

Eesti kauni kodu tiitli pälvinud kinnistud esitatakse Eesti  Kodukaunistamise Ühendusele Vabariigi Presidendi tunnustuse saamiseks.

Konkursi "Eesti kaunis kodu" raames tunnustatakse riigihalduse ministri  tänukirja ja rahvusvärvides mastivimpliga neid üksikisikuid, perekondi,  organisatsioone või kogukondi, kes on silma paistnud tubli tööga  koduümbruse heakorrastamisel ning kaunistamisel.

Tänavu pälvisid tänukirja ja mastivimpli Tartu linna heakorratalgutel  tulbi tööga silma paistnud MTÜ Tartu Maheaed ja  Tartu Töötukassa. MTÜ

Tartu Maheaed on osalenud talgutel 8 aastat järjest, andes igal aastal  suure panuse Jaamamõisa ning Ihaste piirkonna koristamisel. Tartu  Töötukassa on  talgutel osalenud 5 aastat järjest ja andnud oma panuse  Raadi, Jaamamõisa ning Ropka piirkonna korrastamisse.

Vaata rohkem SIIT! 

Populaarne

Tagasi üles