Galerii: võimas lillenäitus üllatab uute aiandustrendidega

Suurbritannias Londonis peetav iga-aastane Chelsea lillenäitus tutvustab maailmale aianduse hetke kõige popimaid trende. Ja need on vaatamist väärt.

Chelsea aia- ja lillenäituse näol on tegemist maailma ühe suurejoonelisema temaatilise näitusega, millel osalemiseks tehakse aasta otsa tööd, et väljapanek saaks laitmatu. Näitusel saab näha nii aiakujundus- kui lilleseadetrende. 

Millised on siis tänavused märksõnad?

  • Õhusaaste. Kuna tegemist on üha kasvava probleemiga, keskendusid mitmed näidisaedade loojad oma loomingus just sellele teemale, kombineerides aeda taimi ja lilli, mis aitavad õhku puhastada.
  • Lupiinid. Lupiine kas vihatakse või armastatakse. Sel aastal on tegemist igal juhul moekraamiga, mida iga trenditeadlik aednik oma lillepeenral kasvatama peaks.
  • Veetaimed. Väga menukad on taimed, mis ei vaja mulda, vaid kasvavad otse vees. Neid kasutati nii toataimeseadetes kui ka aia veesilmade ilmestamiseks.
  • Vertikaalsed aiad. Jätkuv trend: seintele rajatud aiad, mis sobivad eriti hästi rõdudele ja väiksematele aialappidele, kus pinnaga priisata pole.
  • Aiaskulptuurid. Need on tänavu moes rohkem kui kunagi varem ja võidab seekord kahtlemata see, kes on kõige julgem. Pisikesed aiapäkapikud peitu, Stonehenge välja!

Aga täpsemalt vaata juba galeriist. 

Populaarne

Tagasi üles