Päästeamet: kontrollitud kortermajadest vastas vaid viiendik tuleohutusnõuetele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tuli ei tunne piire.

FOTO: Mailiis Ollino / Scanpix

7. -11. maini toimus üle Eesti kortermajade kontrolli kampaania, millest selgub, et vaid iga neljas kortermaja vastab ettenähtud tuleohutusnõuetele. 

Tuli ei tunne korteri piire, seega on tuleohutus kõigi kortermaja elanike ühine probleem. Päästeamet korraldas ühtekokku 301 kontrollkäiku, millest 245 juhul oli tegemist puudustega kortermajadega ning 110 puhul alustati lausa haldusmenetlust.

Kõige suuremat järelevalvet tehti Tallinnas. Puudustega kortermajade suure hulga poolest torkas aga inspektoritele silma Ida-Virumaa, kus kontrollitud 51 kortermajast oli puudustega 50.

Erinevaid puudusi tuvastati 519, millest enamik olid seotud evakuatsiooniteede takistamisega. Väljapääsu teele paigaldatakse inspektorite sõnul tihtipeale evakuatsiooni segavaid esemeid, kaasaarvatud põlevmaterjali, mis süttimise korral võib muuta trepikoja nii kasutus- kui ka põgenemiskõlbmatuks. 

Päästeameti inspektoritele jäid silma ka mitmed sellised kortermajad, kus keldrist otse õue väljuvatel trepikoja- ja keldriustel puudusid seestpoolt võtmeta avatavad uksed ning probleeme oli ka lagunevate korstnatega.

Tagasi üles