Väga levinud sisekujunduselement, mis peaks meie kodudest kaduma

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: www.pexels.com

Meie kodudes on levinud üks sisekujunduselement, mis spetsialistide hinnangul on täiesti ülearune ja peaks kaduma, sest ilma selleta on tulemus palju parem.

Sisustusportaali ApartmentTherapy spetsialistid kirjutavad nimelt, et tegelikult pole vaipadel meie koju mingit asja. Vaibast on siiani sageli räägitud kui põhilisest elemendist, mis toa tervikuks seob, kuid nüüd soovitatakse sellest hoopis loobuda. Miks?

Need koguvad tolmu 

Vaip on arutu tolmukoguja. Kas olukorras, kus sul on toas pehmet mööblit ja tõenäoliselt ka mingid aknakatted, on ikka vaja veel ühte kohta, kuhu tolm koguneb?

Ära varja oma põrandaid

Tõenäoliselt oled kodu sisustades pannud aega ja raha selle alla, et sinu põrandad saaksid suurepärased. Milleks need siis vaibaga kinni katta? Ära varja neid, las põrandad saavad särada!

Ära lõhu tervikut

Vaipa soovitatakse tihti selleks, et toa erinevaid alasid teineteisest eraldada. Aga igas kodus ei ole selline eraldamine põhjendatud. Kui tegemist on ruumiga, kuhu peab mahtuma palju mööblit või on see lihtsalt tilluke, ei mõju vaip üldse hästi: see muudab toa hoopis ahistavaks.

Vaip söögituppa - kindel ei

Sisustusajakirjades saab tihti näha, et (ka lastega kodudes) on vaip pandud söögilaua alla. See on väga kummaline mõte, mida ei oska kuidagi kiita ega soovitada: säärases kohas tekitab vaip juurde arutul hulgal koristamistööd ja see ei ole mõistlik. 

Tagasi üles