Lasnamäele kerkib omanäoline Liikuri kvartal

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Planeeritav Liikuri kvartal.

FOTO: Bonava Eesti OÜ

Tallinna üks suurimaid elamuarendusettevõtteid Bonava alustas Lasnamäe alguses Liikuri elamukvartali ehitustöödega. Kokku investeeritakse tervikliku omanäolise naabruskonna väljaarendamisse 30 miljonit eurot.

Järgneva kolme aasta jooksul loob Bonava Liikuri tänavale ühtekokku 420 uut kodu, mida ümbritsevad läbimõeldud rohelised hoovilahendused, mänguväljakud ning vabaõhujõusaalid aktiivse eluviisi harrastajatele.

«Tallinna suurima elanike arvuga linnaosas on pidev nõudlus praktiliste ja kvaliteetsete uute kodude järele. Kuigi Lasnamäele on viimastel aastatel kerkinud mitmeid uusarendusi, jätkub piirkonnas ostuhuvilisi ja paljud kodud leiavad omaniku juba enne ehituse algust. Esimeses etapis valmiva Liikuri kvartali 4- ja 7-kordse elamu korterite müük algas 2017. aasta novembris ning nüüdseks on juba kolmandik müügis olevatest kodudest huvilised leidnud,» selgitas Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa.

Kogu kvartali arhitektuurilahendusega luuakse piirkonda selgelt eristuv terviklik naabruskond, kus hubase ja turvalise elukeskkonna rajamiseks, on autode parkimine viidud kinnistu piiridele või majade alla. «Koostöös Keskkonnaametiga loome spetsiaalselt tulevaste elanike jaoks suure 550-ruutmeetrise rohelusega ümbritsetud terrassi puhkealade ja lasteatraktsioonidega ning kogukonna  tarbeaiaga. Elumajade arhitektuuris lähtusime Euroopa suurlinnade trende järgivatest helgetest ja korrapärastest vormidest, mida täiendavad asümmeetriliselt paiknevad maani aknad ja väljaulatuvad rõdud,» lisas Bonava arendusjuht Oliver Tiidus.

Liikuri kvartal on piirkonna kesklinnapoolseim uus naabruskond, mis on mugavalt ligipääsetav nii auto kui ühistranspordiga liiklejale. Laagna teed mööda sõidab südalinna alla 10 minuti, jalutuskäigu kaugusel asuvad Kadrioru ja Pae park, spordisõpradele on läheduses kergejõustikuhall, spordiklubid ning kvaliteetne jalgpalliväljak.

Kogu kvartal, 420 koduga, valmib 2021. aastaks.

Populaarne

Tagasi üles