Galerii: Aasta Kodu tiitli võitis varemetes veskikoha taastanud suurärimees

Täna pärjati Kadrioru lossis 21. korda toimunud ajakirja Kodukiri kodukonkursi Aasta Kodu võitjad. Peapreemia said Heli ja Enn Veskimägi, kes ehitasid varemetest üles vana veskikoha Harjumaal Kose vallas.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul on vesiveskist saanud väga õdus maakodu, kus on aukohal vanad kivimüürid ja vaated veele. «Sisekujunduses on kasutatud siniseid ja halle toone ning võimalikult palju kodumaist toodangut. Pererahvas julgustab ka teisi rajama oma kodu kohtadesse, kuhu varasemad põlved on oma jälje jätnud.»

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja sõnul on tegu valgusküllase, samas turvatunnet pakkuva maakoduga, kus kohtuvad tugevad maakivid, trendikad murtud toonid ja pere maitsest lähtuv terviklik kujundus. Ta lisab: «Kaunilt Eesti maastikku sulanduv väärikas hoone on igati väärt Aasta Kodu tiitlit vahetult enne seda, mil Eesti riik tähistab 100. sünnipäeva.»

Aasta kauneima aia rajasid Anne ja Paul Uibo Põlvast.

Kodukiri korraldas kodukonkurssi juba 21. korda. Tänavu osales ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti.

Aasta Kodu on suurima auhinnafondi ja peaauhinnaga kodukonkurss. Aasta Kodu patroon on sel aastal kunstnik Epp Maria Kokamägi. 

Populaarne

Tagasi üles