Kolm peamist viga, mida köögi kavandamisel tehakse

FOTO: VidaPress

Keegi ei taha, et köök saaks planeeritud ebapraktilisena, kuid tihti ei osata selle mööbli kavandamisel loogiliselt mõelda. Siinkohal tasuks meelde tuletada viis peamist viga ja kuidas neid vältida.

Valesti planeeritud köögi töökolmnurk

Efektiivne töökolmnurk – külmkapp-valamu-pliit – aitab köögis energiat kokku hoida. Toiduvalmistaja võib asjatult kulutada tuhandeid samme valesti planeeritud köögis liikudes. Tee omale selgeks töökolmnurga põhimõtted ja ergonoomiline asjade paigutamine.

Valamu ja/või pliidi kõrval pole piisavalt ruumi

Teadmatusest või ruumipuudusest tingituna paigutatakse valamu ja/või pliit kohe kõrge külmiku või ahjukapi kõrvale. Vaba ruumi peab jääma mõlemale poole valamut/pliiti minimaalselt 15-20 cm. See on nö küünarnuki ruum.

Ilma selleta on kraanikausis ebamugav nõusid pesta. Ruumipuudus pliidi juures aga, takistab suurte pottide kasutamist ning näiteks supi segamist, kuna käel pole piisavalt ruumi.

Samuti ei tohi pliiti ja valamut paigutada kohe üksteise kõrvale. 

Köögitehnika ostmine jäetakse hiljemaks

Köögi planeerimine peab kohe algul sisaldama ka köögitehnika läbi mõtlemist. Kas valida integreeritav või eraldiseisev tehnika; kas ühe- või kaheuksega külmik; kas kapi sees paiknev või eraldiseisev õhupuhastaja ; 45 cm või 60 cm laiune nõudepesumasin.

Kui tellida köögimööbel enne ära, siis võib hiljem selguda, et planeeritud integreeritud külmkapp ei mahugi sellesse kappi või et eraldiseisev kauni disainiga õhupuhastaja on surutud ülemiste kappide vahele ning ei pääse üldse mõjule jne.

Eriti oluline on integreeritava tehnika puhul alati ENNE ostmist lasta oma köögimööbli firmal integreerimismõõdud üle kontrollida. Erinevatel firmadel on erinevate mõõtudega kapid ning ka köögitehnika ei ole kõik samade standardmõõtudega.

Loe rohkem köögikujundaja blogist

Populaarne

Tagasi üles