Luubi all: kuhu koguneb kodus kõige enam baktereid?

Vedelseebihoidja.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Mikroobid elutsevad kõikjal. Hea uudis sealjuures on see, et inimkonnal on olemas kõik vahendid nendega võitlemiseks. Veebilehe wellandgood.com põhjal teeme aga esmalt kindlaks kuus kõige mikroobirikkamat kohta inimeste kodudes.

1. Toidukotid

 Arizona ja Loma Linda ülikooli poolt läbiviidud uuringust selgus, et koguni 97 protsenti inimestest ei pese üldjuhul oma poekotti. 

2. Vedelseebihoidja

Inimesed pumpavad seepi hetkel, kui käed ja sõrmed alles mustad on, mistõttu pole suur mikroobide arv vedelseebihoidjal kuigi imekspandav. Tasub vedelseebihoidjal silma peal hoida ning seda regulaarselt puhastada.

3. Kohvimasina sisemus

Kohvimasina pime ja niiske sisemus on ideaalseks elukohaks hallitusseentele ja bakteritele. Kui sa ei soovi, et kõik mikroobid ka su kohvi edasi kanduks, veendu, et puhastad oma kohvimasinat piisavalt korraspäraselt.

4. Saunarätikud

Räpaste saunarätikute vastu ei saa. Küll aga saab neid pärast igat kolme kasutuskorda taas pessu visata ning lasta kuivati kõrgetel temperatuuridel bakterid hävitada.

5. Pesumasin

Uuringutest on selgunud, et inimese must aluspesu, olenemata eeskujulikust hügieenist, sisaldab tohutul hulgal fekaalaineid, mis inimese tervist kahjustada võivad. Õnneks on tänapäeva pesumasinatesse integreeritud ka kuivatussüsteem, mis aitab hõlpsasti üleliigsetest haigustekitajatest vabaneda.

6. Köögivalamud

Köögivalamus on ilmselt rohkem mikroobe kui tualettpotil. Vältimaks erinevate haiguste teket, tasub ka nende puhastamisesse piinliku täpsusega suhtuda.