Üksikasju, mida säilitustähtaja ületanud puhastusvahendite kohta kõrva taha panna

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Puhastusvahendite keskmine säilivusaeg on kaks-kolm aastat.

FOTO: www.flickr.com

Toiduained ei ole ainsad, mis võivad oma «parim enne» tähtaja ületada. Et mitte liiga palju pahandust kaela tuua, on ka puhastusvahendite puhul tähtis jälgida nende säilivusaega ning hoiumeetodeid.

1. Tähtaja ületanud puhastusvahendid lihtsalt ei puhasta enam nii efektiivselt

Mõned päevad või nädalad oma säilitustähtaja ületanud puhastusvahendid ei pruugi kohe tingimata tervisele ohtlikuks muutuda, vahendab veebileht thekitchn.com. Samuti ei kujuta need mingit ka ohtu puhastatavatele pindadele. Ainus, mis tähtaja ületamisega kaasneb, on kadu puhastusvahendite tõhususes.

2. Nõudupesumasina pesuaine on järjekorras esimene

Kui kõik teised puhastusvahendid, sõltumata eesmärgist, peaksid kehtima ühtekokku kaks kuni kolm aastat, siis nõudepesumasina tarbeks mõeldud pesuaine kaotab oma omadused juba esimese kolme kuu möödudes. Pesuaines olevad ensüümid lihtsalt lagunevad kiiremini kui teiste pesuvahendite omad.

3. Hoiustamisviis ja asukoht on kahtlemata olulised

Puhastusvahendite puhul on oluline jälgida, et neid säilitataks paikades, kus temperatuuri- ja niiskustaseme kõikumine oleks minimaalne. Vannitoa valamukapp võiks seega valikult viimaseks jääda. Samuti on tähtis veenduda, et kõikide pudelite korgid korralikult ikka peale keeratud oleksid - kokkupuude õhuga ainult rikub puhastusvahendite omadusi.

Tagasi üles