Sagedasemad vead, mida külaliste võõrustamisel tehakse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Külalisi võõrustades leia aega kõige ja kõigi jaoks.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Eelseisev pühadeaeg toob rohkelt külalisi inimeste kodudesse. Vaaritamise ja kogu melu kõrvalt jäetakse teinekord võõrustatavad hoopis omapäi või võrdlemisi ebamugavatesse situatsioonidesse.

Iseteenindus

Võõrustajatel on tihtipeale viimasel minutil käed ja jalad tööd täis, seetõttu unustatakse ka elementaarsed viisakused, vahendab apartmenttherapy.com. Külalised on samuti nõutud ning seda veel eriti, kui ollakse esimest korda külas. Kuhu riputada oma mantel või kust saaks näiteks klaasikese vett? Külalisi ei tohi nendes küsimustes üksi jätta.

Road, mille valmistamine võtab terve igaviku

Võõrustades on oluline, et inimesed tervet päeva pliidi taga ei veedaks. Seetõttu ongi paslik planeerida menüü, mis oleks rikkalik, ent mille valmimine ülemäära palju aega ei võtaks. Üht-teist saab kindlasti juba eelneval õhtul valmis teha.

Tarvidus kõik üksi teha

Üksinda on kõike võimalik planeerida. Plaanide teokstegemisel tasub aga paar abikätt lisaks võtta. Kindlasti tunnevad ka külalised end märksa paremini, kui saavad veidikenegi abiks olla.

Kodune temperatuur

Külaliste saabudes ning peolauda istudes tõuseb meeleolu ning ka inimeste kehatemperatuur. Kuna ruum täis inimesi muutub kiiresti palavaks, võib kaaluda radiaatorite kuumuse vähendamist juba vahetult enne külaliste tulekut. 

Külaliste üksteisele tutvustamine

Taaskord üks eksimus, mis ettevalmistuste ja kogu melu keskel võõrustajatel kahe silma vahele jääb - nad unustavad inimesi üksteisele tutvustamast. Tuleb säilitada rahulik meel ning leida aega muude toimetuste kõrvalt, et külalised end mahajäetuna ei tunneks.

Tagasi üles