Neli tervisemuret, mille kodune korralagedus kaela võib tuua

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Hoia kodus puhtust ja korda.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Inimese kodu ütleb nii mõndagi selle perenaise või peremehe kohta. Majapidamist korras hoides puhkab nii inimese silm kui ka hing. Veebilehe popsugar.com ainetel selgitame aga välja, millised tervisehädad võivad tabada inimest, kelle kodu ei ole eeskujulikult korras hoitud.

1. Korralagedus tööpindadel ja sahtlites võib tekitada ärevust

Sa paned iseenda närvid lihtsalt proovile – korralagedusest on võimatu õigel momendil soovitud esemeid üles leida. See omakorda tekitab ärevust, kulmineerudes lõpuks stressi ja unehäirete kujunemisega.

2. Korrapäratud ja lõpetamata ettevõtmised ning projektid võivad viia depressioonini

Lõpetamata kohustused viivad tavaliselt inimese enesekindluse ja motivatsiooni. Tihtipeale tuntakse ennast väärtusetu ja tarbetuna. Negatiivsed mõtted on lihtsad tekkima ning neist vabaneda ei ole sugugi nii lihtne. 

3. Kuhjunud esemed võivad tuua kerge kaalutõusu

Kui kodu on juba tükk aega korrastamata, valitseb ilmselt sama seis ka inimese külmkapis. Nälja peletamiseks haaratakse külmikust mõni madala toitainesisaldusega näks, mis võib kõrge suhkru ja süsivesikute sisalduse tõttu kehakaalu tõsta.

Nii üllatav kui see ka poleks, kõik üleliigsed kodinad ja kraam majapidamises tekitavad inimeses stressi. See aktiveerib omakorda hormoone, mis võivad esile kutsuda isu ja näljatunnet. 

4. Kaootiline magamistuba viib kvaliteetse une

Kõik üleliigsed esemed, kaasaarvatud nutitelefon, tasub öötundideks jätta mõnda teise tuppa. Sa ei ole ise sellest küll teadlik, ent just seadmed ja nutividinad on peamine põhjus, miks sa ei pruugi und saada.

Tagasi üles