Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

7 üllatavat kasutegurit, mis kaasnevad korrashoitud koduga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Koristamine. | FOTO: www.flickr.com

Korrashoitud kodu ei taga mitte ainult parema meeleolu, aga ka soodsamad tingimused murevabaks eluks. Alljärgnevalt loetleme 7 koristamisega kaasnevat kasutegurit, millest nii mõnigi jätab su ilmselt pahviks.

1. Sa oled paremas vormis

2013. aastal Indiana ülikooli poolt läbiviidud uuringust selgus, et inimestel, kellel oli hoolitsetud majapidamine, kippus olema ka parem füüsiline vorm ja aktiivsem eluviis kui neil, kes majapidamistöödesse suurt ei panustanud.

2. Ohutus ennekõike

Korrashoitud kodu tähendab seda, et sul on ümberringi vähem juhtmeid, mille otsa komistada ning ühtlasi ka vähem tolmu, mis võiks olla potentsiaalse tulekahju allikaks. Samuti ei ähvarda sind kapi otsa hoiule pandud esemete või isegi ohtlike kemikaalide kukkumine.

3. Sa oled külmetushaiguste suhtes immuunsem

Kätepesu on üks lihtsamaid mooduseid, kuidas vältida pisikuid ja haigustekitajaid. Sama kehtib ka su koduseinte vahel. Regulaarselt ukselinke, klaviatuuri ja muid tihedalt kasutatavaid esemeid puhastades, lood bakteritele ebasoodsad elamistingimused ning pääsed ehk ka tõsisemast külmetusest eelseisval talvel.

4. Nahahaigused ei kimbuta

Must voodipesu võrdub üldjuhul ka suurema riskiga nakatuda mõnesse nahahaigusesse.  Lisa sellesse kompotti veel pesemata padjad, pidžaama ja voodilina ning vaata, kuidas see risk järjest tõuseb. Voodipesu eest hoolt kandes, kannad hoolt ka iseenda tervise eest.

5. Sa tunned vähem stressi

Ka lihtne nõudepesu sessioon võib aidata maandada üleliigseid pingeid ja ärevustunnet.  See omakorda aitab ära hoida südame-veresoonkonna haigusi ning leevendada stressi veelgi pikemas perspektiivis.

6. Allergiavaba kodu

HEPA filtriga tolmuimeja on su parimaks sõbraks, kui soovid vabaneda allergeenidest oma kodus. Ka regulaarne voodipesu pesemine ja maja sissekäigu puhastamine aitavad hoida kodu allergiavabana.

7. Toidumürgitus? Tänan, ei!

Regulaarne köögi tööpindade puhastamine, eriti veel desinfitseerivate puhastuslapikestega, vähendab toidumürgituse riski su kodus lausa 99% võrra. Sellise protsendi juures jääb õhku vaid üksainus küsimus – milleks riskida? Muuda puhastuslapikeste kasutamise igapäevaseks rutiiniks ning loo sellega parem elukeskkond nii iseendale kui oma perele.

Allikas: homelife.com.au

Tagasi üles