Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Fotod: hulljulgelt kirju kodu oli pererahva meelest ainuvõimalik valik

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Julgelt maalingutega kaetud fassaad on pererahva meelest loomulik valik - hall maja lihtsalt ei sobiks neile. | FOTO: Sigrid Absalon

Pärnumaal asub maja, millest keegi pead pööramata mööduda ei saa: Eesti kohta on selle fassaad väga julgelt silmatorkav ja teist samasugust vähemasti selle riigi piirides ei kohta.

Mis teeb selle kodu nii eriliseks? Nimelt maalingud, mis katavad niigi üsna silmatorkavat tooni maja seinu. Perenaine Sigrid Absalon ütleb, et kui kodu kuus aastat tagasi valmis sai, oli tal kindel plaan, et kunagi laseb ta selle ka väljaspoolt üle maalida, sest interjööris on kõik ruumid seinamaalingutega kaunistatud.

FOTO: Sigrid Absalon

Esialgu jäi mõte ootele, sest polnud täpset ideed, mis see peaks olema, millega maja välisküljed kaunistada.

«Sel suvel nägin Kihnus üht maja, millele oli just täpselt nii pilt joonistatud, nagu mina olin mõelnud. Kuna eeskuju oli olemas, võtsin ühendust oma hea tuttava, eluaegse multifilmijoonistaja Eda Mikkeriga, kes oli meile ka tuppa seinamaalid teinud, ning kutsusin ta välitöödele. Kolme päevaga oli meie maja tuunitud. Pildil on muul ja meri. Kuna meie krunt sai nimeks Muuli, oli loogiline maalida muul. Meri ja Uulu paruniaegne muul on meil kohe metsatuka taga, seega polnudki pildivalik nii raske,» räägib Sigrid.

FOTO: Sigrid Absalon

Julgeteks värvideks sai Sigrid inspiratsiooni oma koduaiast, mis sai rajatud juba enne, kui maja üldse ehitama hakati. «Kuna lilleaed on väga-väga värviline ja kirev, ei sobinud hall ja igav majake minu meelest siia kuidagi. Aeda rajama hakates teadsin, et kunagi tuleb siia maja ning köögi aknast peab avanema vaade kogu aiale, nii see ka on,» räägib perenaine.

Elus lihtsalt peab olema värve!

Maja oli silmatorkav juba varem: üleni erkkollane, mis on paljude meelest väga julge värvivalik. Sigrid räägib, et külarahvas kutsub nende kodumaja päikeseks keset küla, nii et ümberkaudsete poolehoiu on kirju hoone kahtlemata võitnud.

FOTO: Sigrid Absalon

Miks aga sellised valikud? «Kuna ma olen fotograaf ja armastan tohutult värve, ei suudaks ma kunagi elada hallis või beežis majas. Mul käib koduõues palju peresid pildistamas, saan neile pakkuda selleks palju kohti ja tavaliselt soovivad inimesed piltidele ikka värve. Mul on omast käest võtta kirev lilleaed, värviline maja, männimets, 140 meetrit kiviaeda, heinamaa, muul ja meri – igale maitsele midagi. Nii pildistangi enamiku fotosessioone oma koduõues,» räägib Sigrid.

Seda, et kirju maja pere ära tüütaks, naine ei usu. Seda küsitakse temalt küll tihti, kuid vastus on alati üks: hall tüütab ju veel kiiremini!

FOTO: Sigrid Absalon

«Kui mulle mingil põhjusel ei peaks värvid ja maalingud enam meeldima, on võimalik minna ehituspoodi ja osta uus värv. Alati saab maja üle värvida, see pole probleem,» ütleb Sigrid, kuid ei usu samas, et ta seda kunagi tegema hakkaks. Ta on veendunud, et elus lihtsalt peab värve olema.

Kritiseerinud pole Sigridi kodumaja veel mitte keegi. Ta on oma kirevast aiast ja majast julgelt fotosid sotsiaalmeedias jaganud, ka täiesti võõraste inimestega, ja tagasiside on alati olnud positiivne. Palju imestatakse julgust midagi sellist ette võtta ja nii mõnigi on tunnistanud, et just Sigridi maja nägemine on andnud talle tõuke endagi kodu fassaadiga julgemalt eksperimenteerida.

«Meeldejäävaim juhus on, kus üks inimene võttis minuga kohe pärast piltide nägemist ühendust, küsis maja värvikoodi ja hakkas ka enda elamist rõõmsamaks tegema,» räägib ta.

Tagasi üles