Need lilled koduaias aitavad maja kiiremini maha müüa

FOTO: www.flickr.com

Kõikidest võimalustest, kuidas maja ostjate jaoks atraktiivsemaks muuta, on ilmselt kõige lihtsam ja odavam viis uute lillede istutamine.

Briti kodu- ja aianduskeskus Homebase viis läbi küsitluse, mille käigus selgus, millised lilled koduostjatele kõige enam meele järgi on, vahendab The Spruce.

Uuringu käigus tuli välja, et koduostjad peavad eriti tähtsaks, et aias oleks muru niidetud ja puud ja põõsad korralikult lõigatud. Kuid lisaks sellele muudab ostjate sõnul kodu tunduvalt atraktiivsemaks ka aias paiknevad lilled ja taimed. Millised aga kõige rohkem?

1. Roosid

Roose imetlevad ka paljud need, kes aiandusest huvitunud ei ole. Kui sul on kodu plaanis maha müüa, istuta enne huviliste tulekut aeda mõni roosiõis.

Roosid. FOTO: SANDER ILVEST/POSTIMEES/SCANPIX BALTICS

FOTO: SANDER ILVEST/PM/SCANPIX BALTICS

2. Lavendel

Lisaks sellele, et koduostjatele meeldib selle taime välimus, saab lavendlit ka toitudes ja ravimtaimena kasutada. 

Lavendel

FOTO: www.flickr.com

3. Fuksia

Fuksiate kaunid ja värvilised õied jäävad majaostjatel aias kindlasti silma. Kahjuks on aga neid üpris tüütu hooldada ja seetõttu pead maja müües kindel olema, et nende eest ka hoolitseda jõuad. Korraliku hoolitsuse korral jagub nende ilu aga pikalt, kuni sügiste öökülmadeni.

Fuksia

FOTO: www.flickr.com

4. Tulbid

Tulbid võivad olla kevadisel maja müümisel sinu salarelv. Kuigi tulbid õitsevad enamasti kevaditi, kasvab mõni sort neist rõõmsalt ka külmemal suvel. 

Pildil tulbid. Foto: ELMO RIIG/ SAKALA /

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

5. Lillhernes

Imetlusväärseid lillherneid saab panna kasvama võrkaiale, seintele või sirmidele. Nende abil muutub koduaed õitsevaks ja imeliselt lõhnavaks. Lisaks kasutatakse lillherne õisi tihti ka toitude kaunistamiseks (kuid tegelikult need söömiseks mõeldud ei ole).

Lillhernes

FOTO: www.flickr.com