Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Remondihuviline võiks alustada lihtsamatest töödest

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: www.flickr.com

Ehitus- ja remonditöödesse panustatud hing, higi ja vaev on küll hindamatu väärtusega, kuid siiski tuleb mõnel juhul enesele tunnistada, et katsetamine võib olla küll tore, kuid üpris kulukas ja ka ohtlik.

Miski ei muuda inimest uhkemaks kui oma kätega ehitatud terrass, vannituba või koguni terve maja. Isetegemisel on aga ka mõned ohukohad ning sellepärast tuleks teatud tööd jätta pigem spetsialistide hooleks.

Ehitusfirma Normandia juht Jaak Härma manitses, et iga ehitustöö puhul tuleb arvestada nii enda kui teiste ohutusega – alates kaitsevahendite kandmisest kuni oma võimete adekvaatse hindamiseni. «Isegi kui aega, tahtmist ja oskusi jagub, tasuks professionaal siiski kaasata näiteks elektri-, toru-, ja katusetöödesse,» märkis Härma. «Nende kallal ise nokitsemine võib olla ohtlik nii endale kui ka majale või korterile.»

Samuti võib ise käed külge lüües küll säästa raha tööjõukuludelt, kuid tihti kulub töödele professionaalidest märgatavalt kauem aega. Näiteks kui projektiga tegelemine on planeeritud vaid nädalavahetusteks, võib ka lihtsamateks töödeks, nagu näiteks köögikappide väljavahetamine, kuluda nädalaid või isegi kuid. Arvestada tuleks ka, et sel ajal kööki korralikult kasutada ei saa.

Härma sõnul pole siiski olemas kindlat kuldreeglit, milliseid töid ise teha ja kus ilmtingimata spetsialisti abi kasutada. «Inimeste oskused, sealhulgas tahe, on erinevad – seda nii aktiivsete isetegijate kui ka spetsialistide puhul,» nentis Härma. «Mõni võtab esimest korda Youtube'i või toote juhendi ette ja teeb paremini kui aastatepikkuse kogemusega spetsialist.»

Kui aga ise end ehitusalaselt piisavalt enesekindlalt ei tunne, kuid tahaks siiski raha säästa või lihtsalt käsi külge panna, võib alustada vähem oskusi nõudvatest ülesannetest. Näiteks vannituba remontides tasuks kutsuda ehk plaatima ja torutöid tegema ehitajad, kuid seinu värvida ning vanu plaate välja lõhkuda võib üpris riskivabalt ka ise.

Tagasi üles