Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Odav euroremont on minevik

Tallinnas Kalamajas asuv 150 aastat vana maja on keskkonnasõbralikult renoveeritud. Hoones asub Säästva Renoveerimise Infokeskus. FOTO: Tarmo Elvisto/SRIK

Kui veel paarkümmend aastat tagasi oli euroremont justkui kvaliteedinäitaja, siis praegu on see sõna muutunud pigem viletsa säästurenoveerimise sümboliks. Selle asemel et odava kipskartongplaadiga vanad palkseinad kiirelt sirgeks ajada, otsib üha rohkem inimesi hoopis võimalust säilitada vana maja eripära või remontida oma kodu võimalikult keskkonnasõbralikult.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Säästva Renoveerimise Infokeskuse juhataja Tarmo Elvisto sõnul eelistavad inimesed keskonnasõbralikke ehk ökomaterjale eri põhjustel. Väike osa inimestest hoolib keskkonnast laiemalt ja proovib toimida nii, et nende ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike.

Suurem osa valib looduslikud materjalid pigem seepärast, et ennetada või leevendada terviseprobleeme. Elvisto hinnangul suureneb järjest ka nende inimeste osakaal, kes järeltulijaid oodates soovivad teadliku valikuna juba ette kujundada võimalikult tervislikku elukeskkonda – näiteks noored ja oma esimest kodu loovad pered.

Tagasi üles
Back