Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kadriorgu Tivoli elurajooni kerkib veel rohkem kortermaju

Tivoli arendus FOTO: Metro Capital

Nordecon AS ja kinnisvaraarendusfirmale Metro Capital kuuluv OÜ Pikksilma Kodu sõlmisid lepingu, mille kohaselt teostab Nordecon Tallinnas Kadriorgu mere äärde rajatava kortermajade kompleksi II etapi ehitustööd. Tööde maksumuseks on ligikaudu 5 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

 Nordecon ASi juhatuse liikme Avo Amburi sõnul on Tivoli elurajooni puhul tegemist kolmeks etapiks jaotatud hoonetekompleksi ehitusega, mille kogu mahuks on piirkonda lähiaastatel 122 uue korteri rajamine. I etapi ehitustööde algus oli mais 2015 ja  I etapp lõpeb 2016. aasta suvel. Ehituse II etapi käigus valmib uus maja 56 korteriga. Ehitustööde maksumus on natuke üle 5 miljoni euro. Ehitustööd algavad oktoobris ja kestavad plaanide kohaselt 13 kuud.

Uued korterelamud ehitatakse endisele lõbustuspargi territooriumile Kadriorgu. Hoonete aadressid on Pikksilma tn 2, Kiikri tn 3, Tuukri tn 23/1, Tuukri tn 23/2 ning Tuukri tn 25. Majad on projekteerinud tunnustatud arhitekt Hanno Grosschmidt arhitektuuribüroost HG Arhitektuur OÜ. Elamud tulevad viiekorruselised ning majade juurde kuulub maa-alune parkla. Kõigis korterites on kaugkeskküte baasil vesipõrandaküte, autonoomne soojustagastusega sundventilatsioon ja targa maja lahendus, mis võimaldab kütet, jahutust, ventilatsiooni ja muid seadmeid mobiilselt juhtida.

Tagasi üles
Back